Om oss

Blue Idea är ett konsultföretag som utvecklar olika typer av intelligent digital kommunikation.

Inspiration till namnet Blue Idea kommer från boken "Blue Ocean Strategy". Det handlar om att starta med en känd produkt och att marknadsföra det på ett annat sätt så öppnas nya möjligheter för kundsegmentering och marknadsutveckling.

Drivkraften i Blue Idea är viljan att göra en skillnad, att tänka, att öppna nya marknadsmöjligheter - allt för våra kunder.

 

Försäljning

Flemming Bøgely

CEO & founder

E-post: flemming@blueidea.se     

Telefon: +45 26 86 69 69

Nicki Juhl

Sales Manager - Danmark

E-post: nicki@blueidea.se

Telefon: +45 70 20 53 53

Magnus Andersson

Sales Manager - Sverige

E-post: magnus@blueidea.se

Telefon: +46 (0)723 36 56 56


Mike Høgdal Thomsen

Junior Account Manager - Danmark

E-post: mike@blueidea.se

Telefon: +45 70 20 53 53

Support



Nina Holstrup

Kund konsult

E-post: nina@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53



Rebecca Springer Nielsen

Kund konsult

E-post: rebecca@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

Utveckling


Henrik Madsen

Senior Software Developer

E-mail: henrik@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53


Stefan Thordarson

Senior Software Developer

E-mail: stefan@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53



Peter Rask Kristensen

Frontend Developer

E-mail: peter@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

Ekonomi

Lone Rønberg

Ekonomi

E-post: lone@blueidea.se

Telefon: +45 70 20 53 53